liga e par e kosoves live

The average number of goals in the league for season 20/21 is 2.45 per game. Turne ndërkombëtare. Dy skuadrat tjera që luajnë para tifozëve të […] Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. 5 Dhjetor, 2020. Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. Competition format of Superliga e Kosovës. Live FFK Liga e parë. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Kështu që organizoikampionatin e vet. Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. Draws. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. Liga e pare e Kosoves. Play-off. Twelve teams participate in the league which operates on a promotion and relegation system. 236 talking about this. Live scores service at SofaScore livescore offers sports live scores, results and tables. Instagram. Instagram did not return a 200. MTO Biel-Bienne. Kryesia; Garat ekipore 2019. In the 20/21 season, among the most popular teams in Liga e Parë for online searches are KF Liria, KF Besa Pejë, KF KEK-u. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Kosovo - Superliga 2020/2021. SofaScore tracks live football scores and Liga e Parë table, results, statistics and top scorers. Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. 51%. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Sports Event. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. 33. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation. Ngritje në Superligë . Play-out. The teams are placed in 1 table, with a promotion and relegation system for the best and worst-performing teams. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. The top scorer in the Superliga 19/20 season was Kastriot Rexha with 22 goals. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. 212. With adding games you want to follow in "My games" following your matches livescores, results and statistics will be even more simple. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. Kombëtarja e Kosovës; Crete2017; Të ndryshme; Biel/Bienne; 465; ETCC 2017. Open Karposh Shkup (MKD)2017. Sports League. Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të në Prince Caffe Superligë. Rënie nga liga. Liga e Parë e Kosovës. Liga e Parë . Division level. Historiku; Struktura Organizative; Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ; Presidenti i FFK-së; Aktet Normative; Formularë të Ndryshëm; Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. Linku i lajmit u kopjua. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Albania - Superliga 2020/2021. 857 likes. Vendimet e Komisionit Disiplinor lidhur me Munishin, Duron dhe Liga e Parë – Grupi A Home > Liga e Parë – Grupi A. Tabela # Club. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. Additional 1 team qualify for Europa League Qualification tournament or preliminary qualifications. Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të… Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . 754 likes. Tabelat + rezultatet. The organization that is in charge of the league is Football Federation of Kosovo Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. facts. 0. Sport 4 ditë. #5 Is there a playoff round in Superliga e Kosovës after the regular season?There isn't a playoff competition after the regular season in Superliga e Kosovës. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. The top 1 team qualify for the Champions League Qualification main tournament or preliminary qualifications. Sport 4 ditë. Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. Sport 4 ditë. Ballina; FFK. Liga e pare e Kosoves. Top 6 important questions about Superliga e Kosovës. Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Superliga pushon, por jo edhe Liga e Parë! Dushkaja – Opoja 1:1. Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ; Liga U21 M ; Orari i Garave Ekipore ; Përfaqësueset Number of rounds. Galaksia – Bashkim (K) 0:6. Liga e Dytë – Java e 8-të . Malisheva W. D. L. L. W. 14 8 2 4 24 12 12 26 3. Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë Home > Liga e Parë # EKIPI N F B H +-PIKË * Dënuar nga Komisioni Disiplinor me -6 pikë. About. Login to add posts to your read later list ; Liga e Dytë – Grupi A Home > Liga e Dytë – Grupi A Receive notifications for all games in this tournament. Active chess Geneve (SUI) 2017. Goals. Superliga / Liga Parë e Kosovës. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Liga e Parë e Kosovës. Sport August 23, 2019 - 10:39. 21 dhjetor, 2020 – Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Follow Me! #2 What rank of competition is Superliga e Kosovës in Kosovo?Superliga e Kosovës is the level 1 division in Kosovo. Away team wins. Vëllaznimi në supërligë2017. Linku i lajmit u kopjua. Each team plays overall 201 games in one season and the winner is the team that has the most points at the end of the season. Beslidhja – Vjosa 1:2. The largest TV partners for Superliga e Kosovës are SuperSport, Radio Television of Kosovo Istogu ka arritur fitoren e radhës në shtëpi, falë dy golave nga talenti Effa. Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. Dukagjini D. W. W. W. D. 14 7 5 2 26 13 13 26 2. Iliria – Minatori 5:1. #1 Which team is the current titleholder in Superliga e Kosovës?The current titleholder in Superliga e Kosovës is FC Drita. To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. 1 talking about this. Superliga e Futbollit të Kosovës Football Superleague of Kosovo 1999–present The official name, even though from 2008 for sponsorship reasons the name changes. Mire se vini ne faqen Superliga / Liga e Pare e Kosoves Pretendentët për inkuadrim në Superligë dhe kandidatët për mbijetesë do të përplasen mes vete, raporton Gazeetasheshi.com. The team with the largest stadium is FC Prishtina with the total capacity of 13,000. Live FFK Superliga. FT90’- 4 minuta lojë shtesë84’- Leonit Abazi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë77’- GOOOOL shënon Astrit Fazliu (DRI) një supergol, parabollon portierin Visar Bekaj (PRI)71’- GOOOOL Oto John (PRI) shënon me kokë, barazohet rezultati74’- Liridon Leci (DRI) ndëshkohet me karton të verdhë60’- Ardian Limani (DRI) ndëshkohet me karton të verdhë46’- Fillon pjesa e dytëHT45’- 2 minuta lojë shtesë43’- Prishtina ishte afër shënimit, shpëton Drita34’- Krasniqi (PRI) gjuan mbi portë10’- Krasniqi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë7’- GOOOOL shënon Kastriot Rexha (DRI), Drita në epërsi 1-01’- Fillon ndeshjaFORMACIONET ZYRTARE, FT90’- 6 minuta lojë shtesë76’- Nikaç (GJI) ishte shumë afër shënimit, por përsëri në skenë portieri italian i Llapit67’- GOOOOL shënon rezervisti Darko Nikaç (GJI), ngushtohet epërsia64’- Fiton Hajdari (GJI) godet, Nava në formë60’- Franc Veliu (GJI) provon nga distanca, pret Nava përsërsi53’- Progni (GJI) gjuan nga gjuajtja e lirë, pret poertieri Nava (LLA)51’- Ramandai (LLA) nuk tregohet i suksesshëm nga afërsia, pret portieri Kenan Haxhihamza (GJI)49’- Progni (GJI) gjuan, pret portieri Nava (LLA)47’- Nikac (GJI) godet nga afërsia, topi kalon pranë portës46’- Fillon pjesa e dytëHT45’- 3 minuta lojë shtesë39’- GOOOOL shënon Ersil Ymeri (LLA) me kokë, asiston Veliu (LLA), dyfishohet epërsia17’- Arbnor Ramadani (LLA) ndëshkohet me karton të verdhë2’- GOOOOL shënon Arbnor Ramadani (LLA) nga penalltia1’- Penallti për Llapin1’- Fillon ndeshjaFORMACIONET ZYRTARE. LIGA E PARË LIVE: Rezultatet e xhiros së 16-të. Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system. Superliga e Femrave. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. 1.8K likes. Average goals ... Home team wins. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. L.Beranit – R.Kosoves 3:1. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Me interesim më të madh pritet ballafaqimi ndërmjet kampionit aktual, Dritës dhe Llapit, ndërsa lideri në tabelë, Flamurtari e pret Lirinë që po ashtu pritet të jetë ndeshje interesante. Katër ndeshje që zhvillohen sot e mbyllin edhe javën e 4-t të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Grupi (A) E diel. Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. Fjalët e Ismet Munishit pas largimit nga Ballkani: Faleminderit Suharekë, krenar me punën time . Liga e Parë e Meshkujve. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. 21%. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Main menu: × 1971-2018; Historiku. Live score on SofaScore.com livescore is automatically updated and you don't need to refresh it manually. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. It was established in 1945 and is run by the Football Federation of Kosovo. 8.5K likes. Të kujtojmë se Liga e Parë e Kosovës në futboll nis një javë me vonë se elita, çka i bie që të shtunën dhe të dielën të zhvillohen ndeshjet e para. Reykjavik2015; Palma de Mallorca 2015. Ndeshje e baraspeshuar u zhvillua në çerekun e parë dhe këtë e dëshmon edhe rezultati 20:20. . Liga e Pavarur e Kosovës Independent League of Kosovo 1991–1999 Unrecognised competition parallel to Serbian league system. Kampionati ekipor Zvicërr 2016. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Gjithqka rreth liges se pare #6 How many groups are there in Superliga e Kosovës competition?The teams in Superliga e Kosovës are placed in 1 group. Gjakova 2016. A & N L. W. W. W. W. 14 8 0 6 23 15 8 24 4. Donatorët 2019; Ekipa 2019 Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Liga e Parë e Meshkujve. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. 1. . Zyrtare: Ballkani konfirmon shkarkimin e Ismet Munishit. 1.4K likes. Ballkani shkarkon Ismet Munishin nga posti i trajnerit. Superliga pushon, por jo edhe Liga e Parë! Statuti. Fanliga e Kosovës është një ligë e futbollit të vogël e fanklubeve zyrtare të klubeve futbollistike më të mëdha europiane. E diel. Liga e Parë hapet në “heshtje” Jahaj e Boudega, Istogu e nis me fitore ndaj Lirisë Në kohën shtesë, Dukagjini fiton duelin në Gjakovë Dardan Dermaku vendos, Kika e nis me fitore si mysafir E nisin me barazim Braziliani Aguiar vendos në fitoren e parë të stinorit Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. “Fan Liga e Kosovës”, adhuruesit e klubeve të huaja së shpejti në fushën e futbollit. Linku i lajmit u kopjua. TAKIMET E BORDIT TE FPPK-se ; FPPK në Arenën Ndërkombëtare ; Garat Ekipore . Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. Rinia – 18-Korriku 4:0. Përballje interesante na presin në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë. Sports League. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Follow your favourite teams right here live! Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të në Prince Caffe Superligë. #4 How many goals are scored on average in Superliga e Kosovës in 20/21?The average number of goals in Superliga e Kosovës is 2.45 per game in 20/21. M W D L GF GA GD Pt 1. Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Sot pas ndeshjes Rahoveci - Ballkani, tifozet vendas kan sulmuar nje lojtar te klubit nga Suhareka me elektro shock ndersa tjetrin e kane goditur me gure ne koke, gjithashtu edhe kombi-busi i skuadres se Ballkani eshte sulmuar me gure. 29%. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. T. Çanga – Bashkimi (GJ) 2:1. Deçani – Ratkoci 6:2 (Leshani dhe Besa pushuan) Grupi (B) – Java e 9-të. Go to content. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. #3 How many rounds are played each season in Superliga e Kosovës?Overall 33 rounds are played in Superliga e Kosovës each season.

Tegernseer Bier Verkaufsstellen, Haus Mieten Heimfeld, Shawarma Vs Döner, Pfersee Süd Haltestelle, Katalog Plus Freiburg, Ball Werfen Kinder,