lajme nga superliga e kosoves

Premier League. Trajneri i Ballkanit ka bërë të ditur se golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës nuk do të transferohet te Rapid Viena, siç është raportuar së fundi, por largimi i tij nga futbolli i Kosovës është i sigurt. Sport 2 ditë. Thaqi është ftuar të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen e fundit të kësaj faze në Ligën […] Në vetëm 3 ndeshje të zhvilluara, Superliga e Kosovës dhuroi spektakël me 12 gola të shënuar, që sollën dhe zhvillime të rëndësishme në objektivat e mbetur sezonal. 09/18/2020 12:53 nga: Mergim Rreci. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara 24 Tetor 2020 . Tashmë është mësuar se kur do të filloj Superliga e Kosovës. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Federata e Futbollit e […] Materialet dhe informacionet në këtë Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com BALLINA; Lajme. 574 Superliga e Kosovës rikthehet nga data 7 qershor. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Superliga e Kosovës. Është Besa që pret FC Prishtinën në shtëpi, në sfidën që fillon nga ora 13:00. Të infektuar. Lajme ; Ranglista . 28/12/20 @ 20:36. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Zyrtare: Arbëria nënshkruan me brazilianin Marclei. Dy trajnerët nga Shqipëria konfirmojnë interesimin e Ballkanit – me njërin bisedimet e avancuara. “Rithemelimi i Lotarisë së Kosovës, pas ndalimit të funksionimit të lotarisë së Kosovës, legjislatura e kaluar ka kërkuar që kjo çështje të ketë trajtim të veçantë ligjor, sot prezantojmë projektligjin për rithemelimin e lotarisë së Kosovës që parashihet të jetë suksesor juridik i ish-subjektit lotaria e Kosovës. Pamje nga stolisjet e komunave për festat e fundvitit, disa do t’i kalojnë në terr E pabesueshme, njihuni me kalin që bën ushtrime bashkë me pronaren e tij Në Kosovë u raportuan lajme të rreme edhe për ekzistimin e Covid-19 E goditën me thikë në resortin luksoz, … lexoni lajmet e fundit nga kosova. Linku i lajmit u kopjua. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] Kombëtarja e Spanjës në futboll do t’i zhvillojë dy ndeshje kualifikuese ndaj Kosovës për Kupën e Botës së vitit 2022. Në vetëm 3 ndeshje të zhvilluara, Superliga e Kosovës dhuroi spektakël me 12 gola të shënuar, që sollën dhe zhvillime të rëndësishme në objektivat e mbetur sezonal. 3 orë para | Kosova ; Ballkani ka pësuar humbjen e parë në shtëpi në këtë sezon, duke u mundur nga Gjilani me rezultatin e thellë 4-0. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Sot (e shtunë) nis faza e dytë në Superligën e Kosovës, me ndeshjet e xhiros së dhjetë. FFK Superliga. Lajme; Sport; Showbiz; Të Fundit; Lajme; Sport; Showbiz; Të Fundit; 12/28/2020 16:01 Haradinaj: Një Kosovë e fortë dhe e integruar në NATO është garancë e sigurisë në Evropën Juglindore. Superliga e Kosovës: Sot luhet një ndeshje. Spanja, është në mesin e vendeve që ende nuk e ka njohur Kosovën, dhe në mediet e tyre menjëherë pas shortit, është raportuar shumë rreth kësaj përballje. Sot (e shtunë) starton xhiroja e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll. Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. Të sheruar. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Pas transferimit të mjeteve financiare nga ana e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale gjatë ditës së sotme, Posta e Kosovës njofton se asistenca e rregullt sociale do të shpërndahet duke filluar nga nesër, e … pranoni Kushtet e përdorimit. 18 Maj 2020. Shqip. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me te mirin e Kosoves nga AlbaniaSoccer E premte, 20 Dhjetor 2013 18:48 384 likes. Të tri këto ndeshje fillojnë nga ora 13:00, shkruan lajmi.net. lexo online lajme nga kosova, shqiperia, Maqedonia. Ranglista - Seniorët (M) Ranglista - Seniorët (F) ... Superliga e Kosovës - Meshkujt . Ballkani transferon Diar Miftarajn. Kështu që organizoikampionatin e vet. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me te mirin e Kosoves nga AlbaniaSoccer E premte, 20 Dhjetor 2013 18:48 Lajme Sport Radio ... Superliga e Kosovës: Ballkani mundet nga Gjilani, Hila shënon tre gola. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën. Zyrtare: Bledi Shkëmbi emërohet trajneri i Ballkanit . Pas Mirlind Dakut, ai është një tjetër lojtar i Ballkanit që është ftuar ta përfaqësojë Kosovën në ndeshjet ndërkombëtare. Në orar janë tri ndeshje për t’u zhvilluar, të cilat fillojnë nga ora 13:30, shkruan lajmi.net. Të gjitha nga Superliga e Kosovës. Do të kemi ndeshje në tri ditë radhazi, të martën dy, të mërkurën dy tjera dhe të enjten një. Linku i lajmit u kopjua. Hyrje. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Më të fundit nga FFK Superliga. Në orar për ditën e shtunë është vetëm një ndeshje, shkruan lajmi.net. Kanë mbetur edhe... Serisë prej katër humbjeve në Superligë Gjilani u ka dhënë fund sot duke e mposhtur në udhëtim... Topgolashënuesi i Superligës së Kosovës në futboll, Mirlind Daku, ka thënë se nesër në Prishtinë... Prishtina e ka arritur fitoren e katërt në pesë ndeshjet e fundit të Superligës së Kosovës në futboll.... Drita e ka mposhtur Ballkanin me rezultat 2:1 me dy golat e Kastriot Rexhës, në derbin e javës së 16-të të... Llapi ka triumfuar 2:0 ndaj Besës sot në ndeshjen e xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në... Te kampionia në fuqi, Drita, do të kenë vetëm një synim kur të dalin në fushën e stadiumit të qytetit... Golden Eagle Ylli e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt të Superligës së... Ballkani ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në futboll. “Bazuar në auditimin e bërë nga sektori për siguri kibernetike në ASHI, sulmuesit kanë pasur cak ueb-faqet e institucioneve të Kosovës”, thuhet në përgjigjen e Qeverisë. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Në kuadër të xhiros së tetë, Prishtina do të pres skuadrën e Gjilanit, shkruan lajmi.net. Ani pse Ministria e Shëndetësisë prej ditësh ka rënë dakord për ta lejuar nisjen e kampionatit elitar të futbollit në vend, ende nuk ka ardhur vendimi nga Qeveria e Kosovës, instrument ky që kishte ndaluar veprimtaritë sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura, në kuadër të luftës ndaj pandemisë “Covid-19”. Një sfidë shumë interesante është ndërmjet Pejës dhe Bashkimit. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Superliga e Kosovës nuk pushon. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Posta e Kosovës ka njoftuar se që nga dita e nesërme do të fillojë shpërndarja e asistencës sociale. Më kryesoret. Por ekipi i drejtuar nga trajneri... Të premten është publikuar orari i ndeshjeve e po ashtu arbritrat që do t’i drejtojnë ato. Me fillim nga ora 13:30, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ‘Bardhekaltrit’ kontestojnë tri pikët me nënkampionët e sezonit të kaluar. Tutje, është bërë e ditur se hakerët që kanë sulmuar ueb-faqet e institucioneve të Kosovës nuk kanë arritur të nxjerrin asnjë informacion konfidencial të shtetit. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova nga AlbaniaSoccer E diel, 04 Nentor 2012 18:37 Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën. Klubi nga Suhareka sot mposhti Arbërinë me... Derbi i xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Feronikelit nuk ka... Derbi i javës së nëntë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës i ka... Në xhiron e nëntë të Superligës së Kosovës në futboll Drita e Feronikeli kanë shënuar... Te Drita e te Gjilani janë të vendosur për ta fituar derbin e qytetit dhe përballjen më të madhe të sportit... Ballkani ka shënuar fitore të thellë në sfidën e sotme ndaj Drenicës, derisa Prishtina ka ndarë pikët me... Te skuadra e Ballkanit besojnë se mund ta mbajnë pozitën aktuale në tabelë edhe pas xhiros së pestë të... Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) të enjten ka marrë vendim të lejojë kthimin e pjesshëm të shikuesve për... Feronikeli dhe Drenica kanë ndarë pikët në kuadër të ndeshjes së vlefshme për xhiron e tretë të... Te Ballkani e kanë parasysh se i pret një ndeshje e vështirë në udhëtim te Gjilani. Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës. Vdes spiuni më i famshëm i Luftës së Ftoht Te Llapi insistonin se dalja në garat... Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Sot dhe nesër do të zhvillohet java e parë në Superligën e Kosovës në basketboll. Padyshim si sfida më interesante do të jetë ajo mes Gjilanit dhe Feronikelit. Sporti shqiptar dhe lajmet më të fundit në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale. +383 48 222 355. Pas një pauze dyjavore, Superliga e Kosovës në futboll sot rikthehet me një ndeshje të mbetur, shkruan “Zeri.info” Drita në fushën e vet e pret Trepçën’89, sfidë kjo e paraparë të luhet në xhiron e dytë të Superligës por u shty për shkak të ndeshjeve në Ligën e Evropës që i kishte Drita. Fillon Superliga e Kosovës në Basketboll. Sport 8 orë. Ditë më parë është raportuar për infektimin e futbollistëve të Flamurtarit, Drenicës si dhe në klubin e Vushtrrisë, ndërsa sot në medie është raportuar se edhe futbollisti Adem Maliqi është testuar pasi i janë shfaqur simptomat e “Covid-19”. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. Në mesjavë do të zhvillohen dy duelet e mbetura të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FBK Superliga. Këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës, pas ndeshjeve të kombëtareve. 09:01 | 28 Nentor 2020 . www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës politike,aktualitet, sport, bote, kulture. Superliga e Kosovës do të vazhdojë sot me dy ndeshje të tjera. 9:01 | 28 Nentor 2020. Shorti... Klubi i madh turk Beshiktashi është raportuar të mërkurën se po e kërkon portierin e Prishtinës Visar Bekaj... Milot Avdyli është duke përjetuar dhe shijuar ëndrrën e tij të kamotshme për të luajtur në... Humbja nga Gjilani (2:1) dhe barazimi me Dritën (1:1) në dy ndeshjet e fundit, bënë që Prishtina përfundimisht të... Me të filluar ky edicion, synimet e skuadrës së Llapit ishin shumë të qarta. TELEGRAFI sh.p.k. Kështu skuadra e Dritës bëri një hap të madh drejt tiullit kampion pas fitores së vështirë 2-1 kundër Feronikelit. Linku i lajmit u kopjua. Rr. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Të premten erdhi edhe... Federata e Futbollit e Kosovës përmes faqes zyrtare ka njoftuar se sot do të zhvillohet një ndeshje testuese para se të... Trepça ’89 i ka bërë të gjitha përgatitjet për ta pritur të premten (sot) në Mitrovicë... Mikrobiologu Lul Raka, pjesë e Bordit Këshillëdhënës për COVID-19, ka thënë se nuk do të ketë... Disa klube kanë udhëtuar jashtë Kosovës e disa ende nuk kanë vendosur se ku do ta përfundojnë fazën e fundit... Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, do ta nisë si vendase mbrojtjen e titullit, me ndeshjen derbi kundër Llapit. LAJMI I FUNDIT| Superliga e Kosovës fillon sot, këto janë të rejat e fundit. BALLKANI. Superliga e Kosovës në futboll është në prag të përfundimit të stinorit vjeshtor. Peja-Sigal Prishtina do të ballafaqohen në ‘Karagaçi’ të mërkurën mbrëma, ku vlerësohet njëra nga ballafaqimet më interesante në këtë xhiro. 28/12/20 @ 20:06. Që në javën e parë do të ketë ndeshje interesante. Sport 2 ditë. SUPERLIGA. 28 Tetor 2020 . Padyshim që heroi i kësaj sfide është Ardit Hila me tre golat e shënuar(13’, 44’ dhe 81’). KUPA E KOSOVËS. Sot (e enjte) do të zhvillohen dy ndeshje të vlefshme për javën e 17-të në Superligën e Kosovës në futboll. 3101 Artikuj. Lajme dhe informacione të ndryshme nga Superliga e Kosovës “Bazuar në auditimin e bërë nga sektori për siguri kibernetike në ASHI, sulmuesit kanë pasur cak ueb-faqet e institucioneve të Kosovës”, thuhet në përgjigjen e Qeverisë. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Gjermania regjistron 348 të vdekur nga COVID-19 dhe 10.976 raste të reja Kina dënon me katër vjet burgim një qytetare që kishte raportuar për virusin në Wuhan MASH-i këtë javë vendos sesi do të kompensohen orët e humbura 038 224 093 - Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Kupa e Kosoves/ Ndeshjet e para te kupes nuk dhurojne surpriza nga AlbaniaSoccer E mërkurë, 17 Tetor 2012 21:30 Këtë e kanë konfirmuar edhe nga zyra për informim e Qeverisë së Kosovës. Hoti bisedon me Komisionerin për Zgjerim: Më siguroi se një sasi e vaksinës anti-Covid do arrijë në Kosovë sikurse në vendet e tjera të Ballkanit . FBK Superliga Caktohet orari i xhiros 12 në Superligë . 28/12/20 @ 20:15. "Telegrafit". FBK Liga e Parë. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, me anë të një postimi në Facebook. Armend Thaqi është futbollisti i radhës nga Superliga e Kosovës që ftohet për të qenë pjesë e Përfaqësueses Dardane. Sërish lëkundje sizmike në Turqi. Të gjitha ; KOSOVË; RAJON; SOCIALE; Figurat e njohura që ndërruan jetë në vitin 2020. Të vdekur. CRYSTAL PALACE - LEICESTER CITY. Lajme. Lajme dhe sport në shqip për FBK Superliga. 25 Nëntor, 2020 Besa e Pejes ka pesuar perseri humbje ne kampionat, kesaj here eshte mposhtur nga skuadra mitrovicase Trepca ’89. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova nga AlbaniaSoccer E diel, 04 Nentor 2012 18:37 Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina festoi titullin e kampionit, Llamkos Kosova në barazh nga AlbaniaSoccer E diel, 02 Qershor 2013 23:09 Kështu skuadra e Dritës bëri një hap të madh drejt tiullit kampion pas fitores së vështirë 2-1 kundër Feronikelit. Në orar për sot (e shtunë) janë tri ndeshje, të vlefshme për xhiron e 13-të. 14.377. Klein: Superliga e Kosovës është e vështirë për të luajtur, Besës po i përsëritet skenari i njëjtë! portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Gazeta “Sheshi” mëson që institucionet qendrore kanë dhënë dritën jeshile për nisjen e edicionit 2020/21 në Superligë. Gjatë të mërkurës u zhvilluan tri ndeshje, ndërsa gjatë ditës së sotme janë edhe dy tjera për të kompletuar gjiron e 17-të. Misioni paqeruajtës në Nagorno Karabak siguron ndikimin rus në Kaukazin e Jugut. 10.926. Lajme; Biznes; Kulturë; Sport; Showbiz; Fun; TV21 MK; COVID-19. Lajme. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Drenica arkëtoi një pikë në Mitrovicë nga AlbaniaSoccer E martë, 12 Mars 2013 12:55 Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot. Sport. Pejanët kanë tri fitore dhe asnjë humbje deri më tani, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në elitën e basketbollit, kurse prizrenasit kanë një […] Don Polloshka shkëlqen, AS Prishtina eliminon New Basketin. LAJME. Ndeshja interesante e ditës së sotme do të jetë ajo në mes të […] Superliga e Kosovës ditëve të fundit është “kapluar” nga koronavirus. Tabelat + rezultatet. Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. FC Besa në shtëpi pret kampionët e Dritës, ndërsa Feronikeli do të masë forcat me Arbërinë.

Psychiatrie München Stellenangebote, Haus Kaufen Eselsburg Herbrechtingen, Folgewidrig 9 Buchstaben, Griechisches Restaurant Pfungstadt, Exmatrikulation Uni Halle, Synology Caldav Ios 13,