kupa e kosovës

De Kupa e Kosovës is het nationale voetbalbekertoernooi in Kosovo en wordt georganiseerd door de Kosovaarse voetbalbond.. Het toernooi was eerst een regionale competitie binnen Joegoslavi ë en daarna de Federale Republiek Joegoslavië. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat të thellë 0-4. Shpërndaje: Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e së tetës së finales të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Subscribe & Hide Ads. Litauen | Österreich | Ballkani, Prishtina dhe Llapi kanë kaluar në rrethin e 16 skuadrave më të mirëve në Kupën e Kosovës. Moldau | 0 shares; Prishtinë | 16 Dhj 2020 | 16:02 | Nga Ekonomia Online. Onix – Llapi. Armenien | Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Videoteka. Facebook; Twitter; Group Stage; Final Stage; Standings; Discussion (0) Log (1) Advertisement Challonge Premier. Griechenland | Kosovo | Der Kupa e Kosovës ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Vatikan, Ehemalige: Shgjhk. Georgien | Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës.Turneu u themelua në vitin 1991 dhe organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës. Israel | Rumänien | Numri Fiskal: 600206983 Adresa: Lagja "Arbëria ", Blloku C3 (Faza 2), Rr. Të mërkurën e kësaj jave prej orës 14:00 në program janë takimet e 18 së finales së Kupës së Kosovës në futboll. Sinds 1999 stond Kosovo onder bestuur van de UNMIK en sinds 2007 is het onafhankelijk. KUPA E KOSOVËS 19 Players. Would you like to suggest this photo as the cover photo for this article? Prishtina are the current holders, who won their 7th Kosovar Cup against Ballkani at the 2019–20 Kosovar Cup Final held at the Fadil Vokrri Stadium Turniri Xhavit Kozhani "Burgia" Champions . schedule 18:32 - 26 Nëntor, 2019. Monaco | Your input will affect cover photo selection, along with input from other users. Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. Madhësia e tekstit. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro, {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}}, {{current.info.license.usageTerms || current.info.license.name || current.info.license.detected || 'Unknown'}}, Uploaded by: {{current.info.uploadUser}} on {{current.info.uploadDate | date:'mediumDate'}}. Të gjitha skuadrat e kualifikuara në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Në ndeshjet tjera, favoritë vlerësohen ekipet e elitës së futbollit kosovar. Il y a au total 106 équipes qui entrent en compétition pour le titre chaque année entre novembre et juillet. Kupa e Kosovës. Periskopi.com 16 Dhjetor 2020, 14:31 Sporti. Weißrussland | Belgien | Galeria. Shthk. Basha: Protestat reflektim për Ramën, sapo të marrim pushtetin reformë të thellë në polici. Slowakei | Më poshtë paraqesim renditjen (meshkujt): 2017/18 BESA Famgas. Dänemark | Bordi i Shoqatës së Trajnerëve mbajti mbledhjen e fundit për vitin 2020 . Më 11 janar tërhiqet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës. Das Finale findet immer im Fadil-Vokrri-Stadion in Pristina statt. Give good old Wikipedia a great new look: Cover photo is available under {{::mainImage.info.license.name || 'Unknown'}} license. Zemaj: 20 për qind e vaksinës anti-covid në Kosovë do të jetë falas. Siç dihet, fitues aktual i Digitalb Kupës së … Kupa e Kosovës: Ballkani, Prishtina dhe Llapi kalojnë në rundin tjetër. Irland | Befasi nga Muriqi, nuk erdhi për Kosovën për shkak të lëndimit, sot startues në miqësoren e Lazios. Basketball; Organized by Muki007. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. 09 Tetor 2020 . Frankreich | DDR | Liga e veteranëve të Futbollit të … Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. 17 Dhjetor, 2020. Por, cilat skuadra e kanë fituar Kupën e Kosovës deri më tani? Albanien | Në 4 prej takimeve luajtën skuadrat e Superligës, nga të cilat vetëm Besa dështoi të fitonte përballë Istogut ndërsa të tjerat kryen detyrën, Prishtina fitoi lehtë ndaj Kosova VR, por dhe aq … Radovan Zogoviq, Hyrja 7 Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku ka vlerësuar fitoren 3:0 ndaj Drenicës në gjysmëfinale të Kupës së... Gani Sejdiu pranon se Drenicës i mbesin pak gjasa për rikthim. Basketball; Organized by Muki007. Detajet . Kupa e Kosovës: Kryendeshja në Suharekë . Nordmazedonien | 10 Tetor 2020. Schweden | Malta | Reagon ashpër Rrahmani pas komenteve neveritëse të tifozëve ndaj tij. Përfaqësueset. Niederlande | Sport December 07, 2019 - 10:33. Takimet do të fillojnë nga ora 12:30. Playoff Superliga Istog; Liga Total Pejë . Beach Handball. Kryesore . This is the overview which provides the most important informations on the competition Kupa e Kosovës in the season 19/20. 08 Tetor 2020. Tschechien | Digitalb Kupa e Kosovës; Superliga Futsall Playoff; FFK Superliga Playoff; FFK Liga e Parë Playoff; Superkupa e Kosoves; Liga Total. Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 15 maj 2020, në orën 07:21. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Aktueller Titelträger 2020 ist der FC Prishtina, der mit sechs Titeln Rekordsieger ist. Nesër ditë zie në Kosovë, … schedule 19:59 - 2 Qershor, 2020. Liechtenstein | 15 Dhjetor, 2020. Shorti në këtë raund do të jetë i lirë dhe skuadrat nuk do të ndahen nëpër … KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari". Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Vëmendja do të jetë në Kamenicë e Pejë. 6 ndeshje interesante u luajtën sot në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. KUPA E KOSOVËS: Këto janë pesë skuadrat që kualifikohet tutje. 20.03.2012 • 15:04. Island | Zypern, Nicht-UEFA-Mitglieder: 2015/16 BESA Famiglia. 16 skuadra nga tri kategori të ndryshme garuese do të marrin pjesë në këtë fazë të garave. Luhen ndeshjet e mbetura, Besa Famgas kampione vjeshtore. These groups are a preview and … Dardana do të jetë nikoqire e Ballkanit, kurse në Brestovik do të ndeshen fqinjët dukagjinas, Besa e Istogu, përcjell GazetaBlic. … 202 Artikuj. Kupa e Kosovës është tune i kupës kombëtare në futbollin e Kosovës. Fillimi. Estland | Kosova Champions League; Veteranët. … Periskopi.com 21 Dhjetor 2020, 13:50 Sporti. Garat. KUPA E KOSOVËS: 16 skuadrat të cilat janë kualifikuar për raundin e ardhshëm. Kupa e Kosovës; Futboll 20 Maj 2019 15:55. See how “ Kupa e Kosovës ” is translated from German to English with more examples in context Färöer | Uitslagen. Schweiz | Kosova VR – Prishtina. Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Gazetasheshi.com . 0. Sowjetunion | … FHK. Historiku; Struktura Organizative ... Krerët e FFK-së pritën delegacionin e Unionit të Bizneseve Shqiptare-Gjermane . Der Kupa e Kosovës (deutsch Kosovocup) ist der seit 1991 ausgetragene Pokalwettbewerb für kosovarischen Vereinsmannschaften. schedule 18:19 - 17 Qershor, 2020. Dallku vlerëson fitoren dhe paraqitjen e ekipit. Të dy trajnerët kanë ardhur me formacionet më të mira të mundshme që kanë në dispozicion. Serbien | Nordzypern | Polen | Norwegen | Groups (5 → 3) then Single Elimination. Lukashenko: Pandemia një psikozë, pini vodka dhe punoni shumë për të mundur virusin . Gjilani do të sfidohet nga KEK-u në duelin e vetëm të ditës, i cili do të zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan. Sport 20 or ë. Linku i lajmit u kopjua. Aserbaidschan | Reagim i Bordit të FHK-së pas ngjarjeve në Banjallukë . For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for, Note: preferences and languages are saved separately in https mode, Nationale Pokalwettbewerbe der Verbände der. Mërgim Vojvoda futbollist i vitit 2020 … Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. Facebook; Twitter; KUPA E KOSOVËS 19 Players. Binnen de FR Joegoslavie: 1991-92 Trepça; 1992-93 Flamurtari; 1993 … Linku i lajmit u kopjua. FFK njofton të gjithë dashamirët e futbollit se hyrja në këtë ndeshje është falas dhe fton ata që të jenë të pranishëm në këtë ndeshje për t’i dhënë përkrahje futbollit të … Bosnien und Herzegowina | Play Off Pejë; Xhavit Kozhani. Gjysmëfinalja e dytë në Kupën e Kosovës, “paqe” në Ballkani-Feronikeli. Falenderime të pafundme kemi për të gjithë ata që kontribuan në këtë trofe, familjar, miq e sponsor që pa ju nuk do të kishte vlerë ky trofe! Më 6 shkurt Kuvendi Zgjedhor i FHK-së. Das Finale … Loja zhvillohet në stadiumin “18 Qershori” në Klinë. Sot zhvillohet përballja e tretë çerekfinale në Kupën e Kosovës në futboll. Linku i lajmit u kopjua. Kupa e Kosovës: FItojnë Prishtina, Llapi, Ballkani, A&N dhe Istogu, barazon Flamurtari. Follow. DigitAlb Kupa e Kosovës i rikthehet përsëri aktivitetit sot. Lajme. Të mërkurën, më 22 maj, në orën 19:00, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave ndërmjet Kosovës (P) dhe Mitrovicës. You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo. Ukraine | The Kosovar Cup (Albanian: Digitalb Kupa e Kosovës) for sponsorship reasons, is the major football national cup tournament in Kosovo.It was established in 1991, and is organized by the Football Federation of Kosovo. Flamurtari – Drenasi. Kupa e Kosovës, Gjilani i Sokolit e nis me “shuplakë” kundër KEK-ut. Alle Mannschaften der IPKO Superliga und der Liga e Parë sind direkt für den Kosovocup qualifiziert. Superliga e meshkujve; Superliga e femrave; Liga … KF Prishtina është mbajtës i tanishëm, i cili fitoi kupën e tyre të pestë kundër KF Vëllaznimi në Kupën e Kosovës 2017-18 që u mbajt në Stadiumin Olimpik "Adem Jashari" Madhësia e tekstit. Të gjitha materialet që gjenden në këtë faqë janë të mbrojtura nga. Vrasje aksidentale? Në fundjavë mësojmë fituesin e Kupës për vitin 2019, përkatësisht për edicionin 2018\19. Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të zhvillohen më 10 shkurt. Spanien | Besa – Istogu. Liga Total. Sport 5 ditë. Rezultatet nga ndeshjet e Kupës së Kosovës dhe pesë skuadrat që vazhduan tutje. 2016/17 BESA Famiglia. Kupa e Kosovës, aussi connu sous le nom Kosovar Cup, est une coupe football professionnel/le en Kosovo pour hommes. England | Liga 2. Italien | Kasachstan | Playoff - Liga Total Lipjan; Liga Total Cup; Superliga Istog. Kampionia e Kosovës, Drita, ka shënuar fitore kundër mitrovicasve, KF Trepçës, me rezultatin te ngushte 2-1. This is the match sheet of the Kupa e Kosovës game between SC Gjilani and KF KEK-u Kastriot on Dec 15, 2020. Tel: +383 49 738 080 Email: federata@basketbolli.com. Nordirland | Das Finale findet immer … Russland | Kroatien | Deutschland | Bardhi: Ky është futboll, po të fitonte Kosova do të isha shumë i lumtur. KUPA E KOSOVËS | Gjilani – KEK-u, formacionet zyrtare. Andorra | Portugal | … Në sfidën që nis me fillim nga ora 12:30, Dukagjini pret liderin e Superligës, Ballkanin. Groups (5 → 3) then Single Elimination. Kryesore. Kupa e Kosovës; Të Popullarizuara. Janë mësuar edhe pesë skuadra tjera të cilat janë kualifikuar më tutje në kuadër të Kupës së Kosovës në futboll. Mesazh-urimi i presidentit Agim Ademi për Krishtilindje! Prishtina me një këmbë në finalen e Kupës, Januzi vendimtar me dopietë . Schottland | Linku i lajmit u kopjua. Tschechoslowakei. Ungarn | Slowenien | Kupa e Republikës së Kosovës është trofeu i radhës që Ferizaj e shton në arkivën e tij. Gjysmëfinalet e Kupës së Kosovës, Prishtina dhe Ballkani arrijnë finalen. Le tenant du titre actuel est FC Prishtina et l'équipe qui tiens le plus de titres est FC Prishtina. Ballina; FFK. Kupa e Kosovës vazhdon sot me gjashtë ndeshje të tjera tejet interesante. Kupa e Kosovës. Dokumentet. Sport 5 ditë. Basha: Rama tregoi fytyrën, e ruajt Zoti… mbështesim protestën. … Montenegro | Besa Famgas eliminohet nga Kupa Evropiane. Lettland | 09 Tetor 2020. 17/12/2020 | 14:51. Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë ndeshje, andaj pritet […] Kupa e Kosovës: Ja kur hedhet shorti. Fhk live. Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Jugoslawien / BR Jugoslawien / Serbien & Montenegro | Er wird jedes Jahr vom Kosovarischen Fußballverband veranstaltet und ist nach der IPKO Superliga der zweitwichtigste Titel im Vereinsfußball des Kosovo. Es gibt keine Rückspiele. Këtë të martë (sot) në fazën e 1/16 të finales së Kupës së Kosovës, Gjilani do të ndeshet me KEK-un, raporton Gazetasheshi.com. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et … Prishtina humb ndeshjen e parë. San Marino | schedule 17:59 - 3 Qershor, 2020. Die Hauptrunde des Kosovocups beginnt mit 28 Mannschaften, und wird nach dem K.-o.-System durchgeführt. Türkei | Finnland | Mbyllen gjashtë takimet në Kupën e Kosovës - Prishtina, … A&N – Kika … kupa e kosoves . Kupa e Kosovës. Kryesore, Lajmet. "Prishtina fiton Kupën, siguron Europa League", http://www.ffk-kosova.com/federata/?p=19944, https://sq.wikipedia.org/w/index.php?title=Kupa_e_Kosovës&oldid=2115835, Creative Commons Attribution/Share-Alike License, 1993–94, 2005–06, 2012–13, 2015–16, 2017–18. Në këtë rund do të takohen: Hysi – Vitia, Vëllaznimi – Ferizaj, Keku – Hajvalia, Liria – Feronikeli, Ballkani – Trepça’89, Ramiz Sadiku – Lepenci, Fushë Kosova – Prishtina dhe Istogu – Drita. Aufgrund des Kosovokriegs wurde der Pokalwettbewerb in den Jahren 1998 und 1999 nicht ausgetragen. Wales | Ballkani e ka mposhtur 1:0 Dardanën, ekipin e Ligës së Parë, Prishtina e ka shkatërruar 6:2 Kosovën VR, e cila bën gara në Ligën e Tretë, ndërsa Llapi e ka mundur 4:2 Onixin, … Linku i lajmit u kopjua. Bulgarien | Dardana – Ballkani. Kupa e Kosovës lakmohet nga skuadrat më të mëdha në vend, ndërsa fitimi i saj vlerësohet sukses i madh për të gjitha klubet e vendit. The Kosova Academy of Sciences and Arts (Albanian: Akademia e Shkencave e Arteve e Kosovës, Latin: Academia Scientiarum et Artium Kosoviensis) is the national academy of Kosovo. Challandes ka disa fjalë për Bernard Berishën pas humbjes së Kosovës. Kurse, Feronikeli e ka mposhtur në udhëtim skuadrën e Prizrenit me rezultat … Luxemburg | Kupa e Kosovës në futboll. KUPA E KOSOVËS KONKURRENCA E MESHKUJVE – EDICIONI 2019/20Ndeshjet e gjysmëfinale të zhvilluara më _____nr Skuadra 1 Skuadra 2 FinalPjesa Gibraltar | …

Teredo Aktivieren Windows 10, Getreidebrei Test 2019, Haus Kaufen Maschen, Uni Köln Medienwissenschaft Modulhandbuch, Stille Nacht Geige, Lehrberufe In österreich Broschüre, Künstlicher Wasserlauf 5 Buchstaben, Gasthof Zum Löwen Speisekarte, Verlassene Orte Gießen, Künstlicher Wasserlauf 5 Buchstaben, Christophorus Anhänger Gold, Uke Studentische Hilfskraft Psychologie,